0
09216680927

پابلیش پروژه Asp.net Core

در مقاله پابلیش پروژه Asp.net Core یاد میگیرید که سایت خود را روی سرور قرار دهید چرا که با آپلود کردن سایت بر روی سرور، دسترسی پایداری به سایت خود را از طریق اینترنت فراهم می‌کنید، همچنین سرعت بارگیری بهتر و امنیت بیشتری را برای کاربرانتان تضمین می‌کنید.

آموزش پابلیش پروژه Asp.net Core

در اولین مرحله از پابلیش سایت Asp.net Core باید پروژه مورد نظر خود را در یک پوشه Publish بکنیم تا آن را روی سرور قرار دهیم پس باید پروژه خود را توسط ویژوال استودیو باز کنیم.

صفحه پروژه در ویژوال استودیو

بعد از باز شدن پروژه شما یک پوشه در صفحه اصلی خود ایجاد بکنید و هر اسمی که در نظر دارید براش بگذارید حالا باید روی نام پروژه کلیک راست بکنید تا از منوی باز شده گزینه Publish را انتخاب بکنید تا با صفحه زیر مواجه شوید.

در این بخش باید روی گزینه New profile کلیک کنید تا در منوی باز شده بتوانید روش بارگذاری را انتخاب بکنید که متناسب با مشکلات اینترنت بهترین روش Folder است پس در گزینه های زیر گزینه Folder را انتخاب میکنیم.

بعد از اینکه سومین گزینه یعنی Folder را انتخاب کردید باید در صفحه باز شده مسیر پوشه ای که در اول آموزش گفتم بسازید را انتخاب بکنید تا بعد از انتخاب و کلیک بر روی Finish با صفحه زیر مواجه شوید یعنی سیستم مسیر پوشه را پیدا و تایید بکند.

تایید پوشه انتخاب شده توسط ویژوال استودیو
بعد از دیدن Ready یعنی تمامی مراحل به درستی انجام شده اند پس باید Publish را انتخاب کنید و کمی صبر کنید تا محتویات سایت در پوشه ساخته شده توسط شما قرار بگیرد. حالا که سایت آماده است باید Back Up دیتابیس را نیز برای استفاده آماده بکنیم پس وارد SQL Server میشویم و روی دیتابیس کلیک راست میکنیم و در بخش Tasks روی Back Up کلیک میکنیم
منوی Task برای دریافت بک آپ دیتابیس

بعد از انتخاب Back Up یک صفحه برای شما باز میشود که مسیر دریافت فایل دیتابیس را برای شما نمایش میدهد و علاوه بر آن میتوانید تنظیماتی را در این بخش انجام دهید.

در صفحه یک مسیر برای شما نمایش داده میشود که اگه روی دکمه Ok کلیک کنید فایل پایگاه اطلاعاتی شما در آنجا ذخیره میشود تا در ادامه بتوانید آن را روی سرور قرار دهید پس Ok را انتخاب کنید تا فایل مورد نظر ایجاد شود.

تا اینجا هرچه باید روی سرور قرار بگیرد را آماده کرده‌ایم نوبت ورود به Control Panel سرور است تا عملیات بارگذاری را انجام دهیم.

در اولین مرحله پوشه ای که محتویات سایت در آن قرار دارد باید تبدیل به فایل zip شود و بعد از بخش Files وارد پوشه httpdocs در سرور شوید و محتویات پوشه را کاملا پاک کنید و همانطور که در تصویر زیر میبینید از طریق دکمه افزودن فایل zip را در پوشه httpdocs قرار دهید.

بخش Files در کنترل پنل هاست

بعد از اینکه فایل zip بر روی سرور قرار گرفت باید آن را Extract کنیم برای اینکار روی فایل کلیک میکنیم و در صفحه باز شده روی Ok کلیک میکنیم حالا وارد پوشه میشویم و تمامی فایل ها را انتخاب میکنیم و با کلیک کردن بر روی Move تمامی آن ها را به httpdocs منتقل میکنیم.

حالا نوبت دیتابیس از تا پابلیش پروژه Asp.net Core به اتمام برسد پس روی بخش Databases کلیک کنید و در صفحه جدید مشابه تصویر زیر روی گزینه Add Database کلیک کنید.

صفحه ای که باز میشود مشخصات Connection String است که باید وارد کنیم و در آینده وارد appsettings شویم و مشخصات جدید را وارد کنیم و همانطور که در تصویر زیر میبینید باید اطلاعات مورد نیاز را وارد کنیم.

ساخت مشخصات ConnectionString در AddDatabse

تمامی اطلاعات را وارد میکنیم و بعد رشته اتصال را تغییر میدهیم فقط کافیه وارد httpdocs شوید و روی appsettings کلیک کنید و در صفحه باز شده مشخصات وارد شده در صفحه فوق را جایگذاری کنید.

اگر سوالی درباره پابلیش پروژه Asp.net Core داشتید میتوانید در بخش نظرات مطرح بکنید تا پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

اگر مدیر یک سایت خبری هستید میتوانید مقاله یک سایت خبری باید چه امکاناتی داشته باشد را مشاهده بکنید.

در انتها برای شما فایل Connection String قرار میگیرد تا فقط مشخصات خود را جایگذاری کنید و کپی کنید تا appsettings سایت خود را ویرایش بکنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *