تعیین علامت عدد​ در سی شارپ

تعیین علامت عدد​ در سی شارپ - نونویسان

خواندن این مطلب

3 دقیقه

زمان میبرد!

تعیین علامت عدد در سی شارپ یکی از سوال های رایجی است که زیاد در جزوات و امتحانات دیده می‌شود، از اینجا به بعد اصلا نگران نباشید در مقاله تعیین علامت عدد در سی شارپ این مبحث را کامل یاد می‌گیرید،اگر هم دنبال سوالات بیشتری هستید وارد آموزش نمونه سوال برنامه نویسی سی شارپ شوید.

نحوه سوال تعیین علامت عدد در سی شارپ

همانطور که می‌دانید تعیین علامت عدد در سی شارپ یکی از بحث هایی است که زیاد در دانشگاه ها مطرح می‌شود و اینگونه طرح سوال می‌شود که برنامه ای بنویسید که یک عدد را از ورودی دریافت بکند و علامت آن را تعیین بکند به این شکل نیز طرح می‌شود که عدد از ورودی دریافت نشود

منطق سوال تعیین علامت عدد در سی شارپ

منطق سوال تعیین علامت عدد در سی شارپ​
قطعا با الگوریتم آشنایی دارید قبل از کدنویسی سوال تعیین علامت عدد در سی شارپ باید ابتدا منطق و الگوریتم سوال را متوجه شوید تا در کدنویسی به مشکل برخورد نکنید.
اگر با سوال برنامه ای بنویسید که یک عدد را از ورودی دریافت کند و علامت آن را تعیین کند مواجه شدید باید توجه کنید که می‌توانید با دستورات شرطی در سی شارپ این سوال را پاسخ دهید حالا باید سعی کنید که کد بهینه‌ای بنویسید.

تعیین علامت عدد در سی شارپ الگوریتم اول

روش اول حل سوال تعیین علامت عدد​ در سی شارپ بررسی عدد ورودی با دو شرط است که بهینه و سریعترین حالت ممکن است در این الگوریتم صفر هم با عداد مثبت محاسبه می‌کنیم و شرط اضافی نمی‌نویسیم.

				
					Console.WriteLine("Pls Enter Number:");
int Number = Convert.ToInt32(Console.ReadLine());
if (Number >= ۰)
{
    Console.WriteLine("Number Is Positive");
}
else
{
    Console.WriteLine("Number Is Negative");
}
Console.Readkey();
				
			
در اینجا ابتدا با Console.WriteLine به کاربر یک پیغام نمایش می‌دهیم و در ادامه یک متغیر با دیتا تایپ int تعریف می‌کنیم و آن را با Console.ReadLine یعنی ورودی کاربر قرار می‌دهیم.
در ادامه باید یک if ایجاد کنیم و در شرط بررسی کنیم اگر عدد وارد شده با صفر برابر یا بزرگتر بود مثبت است و در else هم هرچه بنویسیم وقتی ظاهر می‌شود کع عدد از صفر کوچکتر باشد و if برقرار نشود.

تعیین علامت عدد در سی شارپ الگوریتم دوم

حالا که الگوریتم اول را یاد گرفتید به سراغ روش دوم حل سوال سوال برنامه ای بنویسید که یک عدد را از ورودی دریافت کند و علامت آن را تعیین کند. می‌رویم در اینجا یک مرحله به نام else if اضافه می‌شود.

				
					Console.WriteLine("Pls Enter Number:");
int Number = Convert.ToInt32(Console.ReadLine());
if (Number > ۰)
{
    Console.WriteLine("Number Is Positive");
}
else if (Number == 0)
{
    Console.WriteLine("Number Is Zero");
}
else if (Number < 0)
{
    Console.WriteLine("Number Is Negative");
}
Console.ReadKey();
				
			

هرچند کد اول بهینه است اما ممکن این کد از شما برای دانشگاه درخواست شود و تنها تفاوت این دو کد else if است که اگر عدد صفر باشد دیگه نه مثبت است نه منفی پیغامی نمایش داده می‌شود که می‌گوید عدد وارد شده صفر است.

تعیین علامت عدد در سی شارپ بدون دریافت عدد از کاربر

در پاسخ های بالا عدد را از کاربر دریافت می‌کنیم حال اگر قصد داشته باشیم که عدد را خود وارد کنیم و کاربر عددی وارد نکند باید Console.ReadLine را حذف کنیم و جای آن یک عدد ثابت تعریف کنیم، البته توجه داشته باشید اگر عدد را کاربر وارد کند برنامه حرفه‌ای تر است.

				
					int Number = 10;
				
			

بیا باهم پیشرفت کنیم

تعیین علامت عدد در سی شارپ یکی از چندین سوال مسخره پیش روی شماست پس قطعا سوالات دیگه‌ای هم ذهنتون رو درگیر کرده پس بیا به همدیگه کمک کنیم.

اگه سوالی داری و داخل نونویسان نبود اول در انتهای آموزش به این مقاله امتیاز بده بعدش داخل نظرات سوالت رو بگو تا هم من جواب رو داخل سایتم بزارم و سایتم رو بروز کنم هم مشکل تو حل بشه تا باهم پیشرفت کنیم.

به مقاله امتیاز دهید

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبط