سئو محصولات در وردپرس برای فروش بیشتر

سئو محصولات در وردپرس برای فروش بیشتر

خواندن این مطلب

6 دقیقه

زمان میبرد!

سئو محصولات در وردپرس بسیار حائز اهمیت است، روزانه کلی محتوا در سایت خود منتشر می‌کنید تا و داخل محتوای خود از یک محصول صحبت می‌کنید تا فروش بیشتری داشته باشید حال فرض کنید با سئو محصولات در وردپرس می‌توانید برای خود محصول در نتایج گوگل رتبه دریافت کنید، اینجاست که می‌توانید فروش بیش از ۳ برابر را تجربه کنید.

سئو محصولات ووکامرس به افزایش بازدید سایت کمک می‌کند و در نتیجه فروش و بازدید بیشتر را فراهم می‌کند. همچنین در ادامه افراد بیشتری را با برند شما آشنا می‌کند که این عمل به برندسازی کمک شایانی می‌کند، البته سئو محصولات هم نیازمند استراتژی‌هایی است که در ادامه به تمام آنها اشاره شده است

سئو محصولات در وردپرس ضروری است؟

سئو محصولات در وردپرس ضروری است؟​

سئو محصولات در وردپرس یک امر کاملا ضروری است زیرا راه اندازی هر سایت برای کسب درآمد است پس کسب رتبه‌های برتر یکی امر کاملا طبیعی است.

انواع کارها از قبیل محتوای حمایتی، خرید بک لینک و انتشار رپورتاژ برای دریافت رتبه بهتر است، که البته در لینکسازی خارجی باید دقت فراوانی کنید زیرا یک اشتباه ممکن است صدمات جبران ناپذیری برای شما داشته باشد.

مزایای سئو محصولات

مزایای سئو محصولات​

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو به نیازمند صبر است اما در نهایت فواید بسیار زیادی دارد بهینه سازی سئو محصولات سایت باعث افزایش بازدید ارگانیک می‌شود و این اتفاق در کنار فروش باعث بهبود رتبه های سایت نزد گوگل می‌شود.

جذب ترافیک هدفمند

جذب ترافیک هدفمند​

جذب ترافیک هدفمند از فواید سئو محصولات در وردپرس است زیرا وقتی بر روی یک کلمه رتبه دریافت می‌کنید فقط کاربرانی به سایت شما رجوع می‌کنند که دنبال آن محصول هستند و به این صورت است که فقط کاربران هدف را جذب سایت خود می‌کنید تا بتوانید محصولات خود را به آنها بفروشید.

افزایش دسترسی

وقتی بتوانید محصولات خود را در رتبه‌های برتر قرار دهید کاربران بیشتری به محصولات شما دسترسی دارند و احتمال دیده شدن محصول شما توسط مخاطبان افزایش پیدا می‌کند.

افزایش فروش

تمام اقداماتی که برای سئو محصولات در وردپرس انجام می‌دهیم بخاطر فروش بیشتر است، روزانه محتوا تولید می‌کنیم و از محتواهای ایجاد شده محصولات لینم می‌دهیم تا فروش بیشتری داشته باشیم پس اگر بتوانید در رتبه ۱ الی ۳ قرار بگیرید می‌توانید از دیگر رقبای خود در فروش پیشی بگیرید.

تبلیغات به صرفه

در دوره سئو وردپرس متوجه این شده‌اید که google adwords برای ورودی و جذب کاربر بسیار هزینه‌بر است از طرفی سئو یک فرآیند دائمی است و تبلیغات گوگل سریعا بعد از عدم پرداخت هزینه حذف می‌شود، پس بهتر است که به سئو محصولات در وردپرس اهمیت دهید تا به فکر تبلیغات گوگل باشید اینگونه هزینه بسیار کمتری پرداخت خواهید کرد.

تاثیر وبلاگ برای سئو محصولات در وردپرس

تاثیر وبلاگ برای سئو محصولات در وردپرس​

سئو محصولات در وردپرس تنها راه کسب رتبه برتر نیست، بلکه باید با تولید محتوای سئو شده در وبلاگ به حمایت محصول خود بروید که در سئو به این نحوه تولید محتوا مقالات حمایتی می‌گویند.

در بخش وبلاگ سایت مقالاتی مرتبط با محصول ایجاد می‌کنید و به محصول لینک می‌دهید اینگونه است که رتبه محصول بهتر می‌شوند و در این زمان فروش هم چند برابر می‌شود.

هر کلمه کلیدی فقط در یک URL استفاده شود

هیچوقت نباید برای دو محصول مجزا از کلمه کلیدی یکسان استفاده کنید، به شکلی که وقتی کلمه در گوگل جستجو می‌شود هر دو صفحه نمایش داده شوند.

هر صفحه باید کلمه کلیدی جدیدی داشته باشد که هیچوقت داخل سایت استفاده نشده باشد، اگر محصولات مشابه دارید از مدل آنها در کلمه کلیدی استفاده کنید تا کلمات متفاوتی داشته باشند زیرا در این زمان گوگل دچار سردرگمی می‌شوند که کدام صفحه را باید به کاربران نشان دهد.

رقبا را آنالیز کنید

رقبا را آنالیز کنید​

آنالیز رقبا یکی از روش های سئو محصولات در وردپرس است زیرا بعد از بررسی رقیب‌های خود اطلاعای درمورد نحوه تولید محتوا کسب می‌کنید و متوجه نیاز کاربران شده و می‌توانید یک برنامه منظم برای برطرف کردن آنها پیاده کنید، در کنار همه این موارد می‌توانید متوجه نحوه لینکسازی رقبای خود نیز شوید.

ویدئو برای محصولات قرار دهید

سئو محصولات در وردپرس می‌تواند از طریق قرار دادن ویدئو در صفحه محصول نیز انجام شود، وقتی برای محصول خود یک ویدئو در نظر می‌گیرید گوگل آن را بررسی کرده و Index می‌کند در نهایت همین امر باعث می‌شود ترافیک بیشتری داشته باشید و در انتها فروشتان بیشتر شود.

به بخش نظرات اهمیت دهید

اگر فکر می‌کنید که نظرات کاربران برای سئو محصولات در وردپرس اهمیت ندارد کاملا در اشتباه هستید زیرا موتور جستجو نظرات کاربران را نیز بررسی می‌کند.

یکی از روش های بهبود سئو محصولات در وردپرس این است که خودتان با سیستم های متفاوت برای محصول خود ثبت نظر کنید و در آن از کلمه کلیدی استفاده کنید تا بتوانید بهبود رتبه را در نتایج گوگل شاهد باشید.

از افزونه های سئو استفاده کنید

از افزونه های سئو استفاده کنید​

سئو محصولات در وردپرس به تنهایی بسیار دشوار است، حال فکر کنید برای سئو محصولات در وردپرس یک افزونه وجود دارد که به شما در ایجاد محصول به شکل سئو شده کمک می‌کند، در این زمان سئو کردن صفحه محصول راحت تر انجام می‌شود و حتی اگر اطلاعات کمی از سئو داشته باشید افزونه هایی مثل Rank Math و Yoast Seo به شما کمک می‌کنند تا خطاهای مربوط به سئو را کمتر کنید.

نکاتی که در افزودن محصول باید رعایت کنید

تا الان اقداماتی برای سئو محصولات در وردپرس را یاد گرفتید که مربوط به ایجاد محصول نیستند حال با اقداماتی آشنا می‌شوید که در زمان ایجاد محصول باید به آنها دقت کنید.

عنوان جذاب انتخاب کنید

برای بهبود سئو محصولات در وردپرس باید به عنوان دقت زیادی کنید زیرا محلی برا قرار دادن کلمه کلیدی صفحه است و علاوه بر این کاربران با جستجو کردن عنوان نیز به سایت شما می‌رسند

به آدرس صفحات دقت کنید

قطعا در این فکر هستی که برای بهبود سئو محصولات در وردپرس از URL فارسی استفاده کنید یا انگلیسی، باید بگم که اگر آدرس صفحه شما فارسی باشد می‌توانید کلمه کلیدی را در آن قرار دهید اما زمانی که لازم به کپی کردن URL دارید آدرس صفحه به شکل عجیبی تبدیل شده و طولانی می‌شود.

اگر آدرس سایت انگلیسی باشد این مشکل حل می‌شود و از لحاظ رابط کاربری بسیار مناسب تر است؛ در نهایت باید بدانید که تفوات زیادی در انگلیسی بودن و یا فارسی بودن آدرس وجود ندارد اما اگر رابط کاربری آدرس برای شما اهمیت ندارد بهتر است که از آدرس فارسی استفاده کنید.

Title و Meta Description جذاب بنویسید

شاید باور نکنید اما روش هایی وجود دارد که حتی اگر رتبه سوم باشید و آنها را رعایت کنید بتوانید ورودی های بیشتری از نتایج اول و دوم دریافت کنید، این روش چیزی نیست جز نوشتن صحیح عنوان و توضیحات متا که بسیار برای سئو محصولات در وردپرس موثر است.

در این دو بخش از عدد و ایموجی استفاده کنید تا وقتی نتیجه شما در گوگل ظاهر شد جذابتر از بقیه نتایج باشد و احتمال کلیک بر روی نتیجه شما افزایش یابد.

می‌توانید از Rating و FAQ استفاده کنید تا نتایج شما با بقیه متفاوت باشد و اینگونه باعث شود تا بتوانید به واسطه جذاب بودن نتیجه ارائه شده جذب بیشتری داشته باشید.

از تصاویر و ویدئو استفاده کنید

هیچکس دوست ندارد یک کتاب بدون تصویر را مطالعه کند، این امر در یک سایت نیز صادق است پس بهتر است از تصاویر و ویدئو در سایت خود استفاده کنید این کار باعث می‌شود ماندگاری کاربر در سایت شما بیشتر شود و بهبود سئو آن صفحه حاصل شود.

از کلمه کلیدی در محتوا استفاده کنید

یکی از عواملی که سئو محصولات در وردپرس به آن وابسته است میزان تکرار کلمه کلیدی در صفحه است زیرا اگر کلمه کلیدی زیا استفاده شود گوگل شما را جریمه می‌کند و اگر کم باشد اتفاقی رخ نمی‌دهد ولی شما استفاده از یک قابلیت برای رتبه بهتر را از دست داده‌اید ولی اگر از این قابلیت استفاده کنید می‌توانید رتبه خوبی داشته باشید.

اگر افزونه سئو استفاده می‌کنید لازم نیست نگران باشید زیرا در زمان نوشتن این افزونه ها شما را در این زمینه راهنمایی می‌کنند. 

در صفحه محصول تولید محتوا کنید

مهم ترین و کلیدی ترین مرحله سئو محصولات در وردپرس بخش تولید محتوا است قطعا این سخن بیل گیتس را شنیده‌اید که می‌گوید محتوا پادشاه است، اگر به این جمله دقت کنید متوجه می‌شوید که ارزش تولید محتوا بسیار بالا است.

بدون هیچ عذری باید برای تمام محصولات خود تولید محتوا کنید و دقت داشته باشید که اصولی مثل لینکسازی و تعداد استفاده کلمه کلیدی را رعایت کنید زیرا همان اندازه که محتوای خوب باعث افزایش رتبه می‌شود نوشتن محتوای بی‌کیفیت باعث کاهش رتبه شما می‌شود.

در نوشتن محتوا باید دقت زیادی داشته باشید و اطلاعات کافی در مورد الگوریتم های گوگل کسب کنید زیرا در این صورت می‌توانید یک محتوای بهینه برای کاربر و موتور جستجو ایجاد کنید تا محصول شما با کمک محتوای ایجاد شده رتبه خوبی دریافت کنید، باید توجه داشته باشید که به هیچ وجه نباید محتوای خود را از سایت های مختلف کپی کنید.

وضعیت محصول را بررسی کنید

سئو محصولات در وردپرس به اصول متفاوتی وابسته است هرچند برخی اهمیت کم و برخی اهمیت زیادی دارند، بررسی موجود بودن یا نبودن محصول یکی از این اصولی است که بهتر است رعایت کنید زیرا گوگل متوجه موجود نبودن محصول شما می‌شود پس بهتر است انبار خود را مدیریت کنید به شکلی که همیشه محصولات شما موجود باشند.

۵ از ۵ - ۱ امتیاز

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبط